Zvednutí M7 gimbalů na FrSky Taranis QX7

Úprava Hallových gimbalů pro lepší úchop při pinchování

Následující postup vymyslel a na svém Taranisu QX7 odzkoušel Tomáš Holík

„Pinchuju“ (úchop pák vysílačky obvykle ukazováčkem a palcem, pozn. red.) a po namontování hallových gimbalů M7 jsem zjistil, že jsou hodně zapuštěné do vysílače, při pinchování si tedy přivírám prsty. Po vyšroubování pák víc nahoru se prodlouží dráha páky a to jsem taky nechtěl. Pustil jsem se tedy do následující úpravy.

  1. Demontoval jsem gimbaly, z horní strany gimbalu vyšrouboval 4 šroubky a odstranil černé plastové podložky, šrouby je potřeba o výšku podložek zkrátit, aby po sešroubování nezasahovaly do mechanismu.
  2. Další krok je úprava kroužků, které jsou v desce rádia a gimbal se o ně opírá. Je potřeba odstranit doraz, ideálně na soustruhu, ale myslím, že kutil si poradí i jinak. Kroužky jsem zatlačil zpět, teď mám danou výšku.
  3. Je potřeba snížit sloupky šroubů na stejnou výšku čela kroužku. Ideální mi přišlo použít vrták do dřeva, má rovné čelo a uprostřed vodící špičku. Bohužel vnitřní horní sloupky téměř zmizí, ale vyřešil jsem to 3mm šroubem se zapuštěnou hlavou. Po namontování gimbalů jsem provrtal otvor 3mm vrtákem skrz čelo vysílače, záhloubil jsem otvor pro zapuštěnou hlavu a přitáhnul.
  4. Volitelnou úpravou může být odstranění vnějších horních přepínačů.

Po této úpravě jsem mohl použít širší páky, které se mi mnohem lépe drží, čelo gimbalu je téměř ve výšce čela vysílače. Pinchování na palcovém rádiu je teď radost 🙂

Za případné poškození čehokoliv a kohokoliv autor neručí.

Sdílení: