Betaflight 3.3.0 Release Candidate 1

První release candidate nového Betaflightu 3.3.0 byl vydán. Čekají nás moc zajímavé věci.

Upozornění: Měj na paměti, že se jedná o release candidate, tzn. že přes veškeré testování, které proběhlo během vývoje může tato verze obsahovat chyby. Vyzkoušej ji, jen když víš, do čeho jdeš. Najdeš-li chybu, autoři budou rádi, když se o svůj objev podělíš zde.

Výběr z hlavních novinek

  • Podpora FrSky FPort protokolu (#4158)
  • Nový rychlý Biquad RC+FIR2 filtr ( optimalizovaná verze Kalman gyro filtru v #4890) (#4965)
  • Přidána ochrana „zešílení“ koptéry při startu (anti-taz) (#4935)
  • Možnost odjištění koptéry (ARM) je zablokována při připojení ke konfigurátoru

Seznam všech novinek je k dispozici na GitHubu.

Nové gyro filtry

S napětím je očekáváno představení nový gyro filtrů, jejichž obdoba je používané v řídících jednotkách RaceFlight. Filtry by měly zajistit opět o něco snazší ladění koptéry, vytříbenější chování a možnost použití vyšších vzorkovacích frekvencí gyroskopu. Jakmile budou k dispozici výsledky prvních testů a doporučených nastavení, budeme o tom informovat.

Anti-Taz

Tato novinka zabraňuje nekontrolované akceleraci motorů při pokusu od start se špatně nasazenými vrtulemi, špatným směrem otáčení motorů, špatným pořadím motorů nebo špatnou orientací řídící jednotky. Název odkazuje na tasmánského čerta Taze, který dovedl šílet podobně jako špatně postavená a nastavená koptéra. V případě, že řídící jednotka při startu vyhodnotí příznaky nevhodného chování automaticky zajistí (DISARM). Detailní popis této novinky nalezneš na GitHubu.

 

Sdílení: